Produkter: 0    Totalt: 0:-
Kundvagn
Sök
Hem Om oss Kontakta oss Kampanjer Försäljningsvillkor Service Avtal Internet

 

 

Nätverkskort


Visa samtliga produkter
Starta parametersök  
Ändra söket
Sortera på 
Visar 1-60 av 576 objekt 1 2 3 4 5 ... 10 Nästa
ADVANTECH
 = På lager
 = Inte på lager
ADVANTECH WLAN KIT PCIEMINICARD 802.11A/ B/ G/ N SUMM CTLR
ADVANTECH WLAN KIT PCIEMINICARD 802.11A/ B/ G/ N SUMM CTLR

SKU: DL-WFRK79378500
Allied Telesis
Allied Telesis 100FX/SC PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI
Allied Telesis 100FX/SC PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI

SKU: AT-2711FX/SC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: FX SC  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis TAA 100MBPS PCI-EXP F.ADPT CARD FAST ETHERNET LC CONNECTOR
Allied Telesis TAA 100MBPS PCI-EXP F.ADPT CARD FAST ETHERNET LC CONNECTOR

SKU: AT-2711FX/LC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis SECURE PCI-E X1 COPPER 990-002689-901 ACCS
Allied Telesis SECURE PCI-E X1 COPPER 990-002689-901 ACCS

SKU: AT-2912T-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1
Allied Telesis 100FX/ST PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI CARD
Allied Telesis 100FX/ST PCIE ADAPTER CARD PXE UEFI CARD

SKU: AT-2711FX/ST-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: FX ST  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis TAA 1000X (SFP)PCIE GIGABIT ADP CARD (NIC) 990-006061-901 CTLR
Allied Telesis TAA 1000X (SFP)PCIE GIGABIT ADP CARD (NIC) 990-006061-901 CTLR

SKU: AT-2911SFP-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber,Copper, Fiber  -  Portar: 1  -  PCI V.: 2.0
Allied Telesis ALLIED Gig PCI-Express Fiber Adapter Card WoL SFP connector
Allied Telesis ALLIED Gig PCI-Express Fiber Adapter Card WoL SFP connector

SKU: AT-2914SP-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis TAA 100FX/SC PCIE SECURE ADAPTER CARD STD BRKT
Allied Telesis TAA 100FX/SC PCIE SECURE ADAPTER CARD STD BRKT

SKU: AT-2712FX/SC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: FX SC, Ethernet  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis TAA 1000SX/SC PCIE ADPTCARD 990-005522-901
Allied Telesis TAA 1000SX/SC PCIE ADPTCARD 990-005522-901

SKU: AT-2911SX/SC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: SX SC, Fiber  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis GIG PCI-EXPRE FIBER ADAPTCARD 990-005056-901 WOL LC CONNECTOR CARD
Allied Telesis GIG PCI-EXPRE FIBER ADAPTCARD 990-005056-901 WOL LC CONNECTOR CARD

SKU: AT-2914SX/LC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis TAA 1000SX/LC PCIE ADPTCARD 990-005524-901 ACCS
Allied Telesis TAA 1000SX/LC PCIE ADPTCARD 990-005524-901 ACCS

SKU: AT-2911SX/LC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: SX LC, Fiber  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis ALLIED Secure ExpressCard Fast Ethernet Fiber SC Adapter single pack
Allied Telesis ALLIED Secure ExpressCard Fast Ethernet Fiber SC Adapter single pack

SKU: AT-2814FX/SC-001
Gränssnitt: ExpressCard (34mm)  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis TAA 100FX/LC M.2 FAST ETHERNET FIBER ADAPTER CARD PXE UEFI CARD
Allied Telesis TAA 100FX/LC M.2 FAST ETHERNET FIBER ADAPTER CARD PXE UEFI CARD

SKU: AT-27M2/SC-AE-901
Gränssnitt: M.2  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis FE CARD M2 FIBER SC 990-004931-001 IN CARD
Allied Telesis FE CARD M2 FIBER SC 990-004931-001 IN CARD

SKU: AT-27M2/SC-AA-001
Gränssnitt: M.2  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED 100Mbps Fast Ethernet PCI-Express Fiber Adapter Card SC connector with 10/ 100/ 1000T POE includes both standard+low profile
Allied Telesis ALLIED 100Mbps Fast Ethernet PCI-Express Fiber Adapter Card SC connector with 10/ 100/ 1000T POE includes both standard+low profile

SKU: AT-2716POE/FXSC-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: Fiber,Copper  -  Portar: 1  -  PCI V.: 2.0
Allied Telesis GE CARD PCI-E DUAL P 2 SFP 990-005526-901 IN CTLR
Allied Telesis GE CARD PCI-E DUAL P 2 SFP 990-005526-901 IN CTLR

SKU: AT-2911SFP/2-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 2  -  PCI V.: 2.0
Allied Telesis TAA SFP POE+ NIC LF   CARD
Allied Telesis TAA SFP POE+ NIC LF CARD

SKU: AT-2914GP/SP-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber,Copper  -  Portar: 2
Allied Telesis TAA 1000SX/ST PCIE ADPTCARD 990-005593-901 ACCS
Allied Telesis TAA 1000SX/ST PCIE ADPTCARD 990-005593-901 ACCS

SKU: AT-2911SX/ST-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED Gig PCI-Express Fiber Adapter Card WoL SC connector
Allied Telesis ALLIED Gig PCI-Express Fiber Adapter Card WoL SC connector

SKU: AT-2914SX/SC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED PCI-Express Dual Port Adapter 2x 100m 1000TX Federal version
Allied Telesis ALLIED PCI-Express Dual Port Adapter 2x 100m 1000TX Federal version

SKU: AT-2911T/2-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar, Ethernet  -  Portar: 2  -  PCI V.: 2.0
Allied Telesis ALLIED 1000SX ExpressCard Fiber card w/SC Connector
Allied Telesis ALLIED 1000SX ExpressCard Fiber card w/SC Connector

SKU: AT-2874SX/SC-001
Gränssnitt: ExpressCard (34mm)  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis TAA RJ45 10G NIC LF   CARD
Allied Telesis TAA RJ45 10G NIC LF CARD

SKU: AT-DNC10T-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis TAA SFP 10G NIC LF   CARD
Allied Telesis TAA SFP 10G NIC LF CARD

SKU: AT-DNC10SP-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Fiber,Copper  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED PCI-Express Dual Port Adapter 2x 550m 1000SX LC Connector
Allied Telesis ALLIED PCI-Express Dual Port Adapter 2x 550m 1000SX LC Connector

SKU: AT-2911SX/2LC-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Ethernet, Fiber  -  Portar: 2  -  PCI V.: 2.0
Allied Telesis ALLIED Single port Fiber Gigabit NIC for 32-bit PCIe x1 bus SC RoHs Version
Allied Telesis ALLIED Single port Fiber Gigabit NIC for 32-bit PCIe x1 bus SC RoHs Version

SKU: AT-2911LX/SC-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED Single port Fiber Gigabit NIC for 32-bit PCIe x1 bus LC RoHs Version
Allied Telesis ALLIED Single port Fiber Gigabit NIC for 32-bit PCIe x1 bus LC RoHs Version

SKU: AT-2911LX/LC-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED 1000SX x2 LC PCI Express x1 Card dual port 10km
Allied Telesis ALLIED 1000SX x2 LC PCI Express x1 Card dual port 10km

SKU: AT-2911LX/2LC-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Ethernet, Fiber  -  Portar: 1  -  PCI V.: 2.0
Allied Telesis TAA 1000SX/LC M.2 GIGABIT FIBER ADAPTER CARD PXE UEFI CARD
Allied Telesis TAA 1000SX/LC M.2 GIGABIT FIBER ADAPTER CARD PXE UEFI CARD

SKU: AT-29M2/SC-AE-901
Gränssnitt: M.2  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis GE CARD M2 FIBER SC 990-004932-001 IN CPNT
Allied Telesis GE CARD M2 FIBER SC 990-004932-001 IN CPNT

SKU: AT-29M2/SC-AA-001
Gränssnitt: M.2  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis GE CARD PCI-E DUAL P SX/LX LC 990-003015-001 IN ACCS
Allied Telesis GE CARD PCI-E DUAL P SX/LX LC 990-003015-001 IN ACCS

SKU: AT-2972LX10/LC-001
Gränssnitt: PCI  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED Single port Fiber Gigabit NIC for 32-bit PCI bus LC Connector with 10km single mode optics
Allied Telesis ALLIED Single port Fiber Gigabit NIC for 32-bit PCI bus LC Connector with 10km single mode optics

SKU: AT-2916LX10/LC-001
Gränssnitt: PCI  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Fiber  -  Portar: 1
Allied Telesis ALLIED PCI-Express PCIe 1000SX MMF virtualisation adapter with dual LC connectors
Allied Telesis ALLIED PCI-Express PCIe 1000SX MMF virtualisation adapter with dual LC connectors

SKU: AT-2973SX/LC-001
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Ethernet, Fiber  -  Portar: 2
Allied Telesis TAA LC 10G NIC LF   CARD
Allied Telesis TAA LC 10G NIC LF CARD

SKU: AT-DNC10LC-901
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: LC  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
Allied Telesis TAA 10GT PCIE ADAPTER CARD (NIC) PXE UEFI ACCS
Allied Telesis TAA 10GT PCIE ADAPTER CARD (NIC) PXE UEFI ACCS

SKU: AT-ANC10T/2-901
Allied Telesis TAA 10GBPS (SFP+) PCIE 10 GIG ADAPTER CARD (NIC) PXE UEFI ACCS
Allied Telesis TAA 10GBPS (SFP+) PCIE 10 GIG ADAPTER CARD (NIC) PXE UEFI ACCS

SKU: AT-ANC10SA/2-901
APPLE
APPLE Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter
APPLE Thunderbolt to Gigabit Ethernet Adapter

SKU: MD463ZM/A
Expertrecensioner: 3 recensioner
Gränssnitt: Thunderbolt  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1
ASUS
ASUS Intel AX200 PCIe WiFi adapter
ASUS Intel AX200 PCIe WiFi adapter

SKU: 90MC08C0-M0UCY0
ASUS DASH LAN CARD-SI SMBUS HEADER MC
ASUS DASH LAN CARD-SI SMBUS HEADER MC

SKU: 90MC09L0-M0ECY0
ASUS USB-C2500 USB Type-A 2.5G Base-T Ethernet Adapter
ASUS USB-C2500 USB Type-A 2.5G Base-T Ethernet Adapter

SKU: 90IG0650-MO0R0T
Gränssnitt: USB-A  -  Hastighet: 2,5Gbps  -  Media: Koppar, Ethernet  -  Portar: 1
ASUS LAN ASUS PCE-C2500 2.5Gbps PCI-E RJ45 Ethernet card
ASUS LAN ASUS PCE-C2500 2.5Gbps PCI-E RJ45 Ethernet card

SKU: 90IG0660-MO0R00
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 2,5Gbps  -  Media: Koppar, Ethernet  -  Portar: 1
ASUS NIC PCIe Asus 10G XG-C100C 2
ASUS NIC PCIe Asus 10G XG-C100C 2

SKU: 90IG0440-MO0R00
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Ethernet, Koppar  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
ASUS XG-C100C V2 10GB NETWORKING CARD PCIE 4X IEEE 802.3AN 10G BA WRLS
ASUS XG-C100C V2 10GB NETWORKING CARD PCIE 4X IEEE 802.3AN 10G BA WRLS

SKU: 90IG0760-MO0B00
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 5Gbps  -  Media: Koppar, Ethernet  -  Portar: 1  -  PCI V.: 1.0
ASUS XG-C100f 10 Gigabit Ethernet Adapter SFP+
ASUS XG-C100f 10 Gigabit Ethernet Adapter SFP+

SKU: 90IG0490-MO0R00
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: SFP+, Fiber  -  Portar: 1  -  PCI V.: 3.0
BELKIN
BELKIN USB2.0 to Ethernet Adapter
BELKIN USB2.0 to Ethernet Adapter

SKU: F4U047BT
Expertrecensioner: 2 recensioner
Gränssnitt: USB-A  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1
BELKIN USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter
BELKIN USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter

SKU: B2B048
Expertrecensioner: 1 recensioner
Gränssnitt: USB-A  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Ethernet, Koppar  -  Portar: 1
BELKIN USB-C Multimedia Adapter GBE HDMI VGA
BELKIN USB-C Multimedia Adapter GBE HDMI VGA

SKU: INC001BTBK
Gränssnitt: USB-C  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 2
BELKIN Adapter USB-C 3.1 towards Ethernet
BELKIN Adapter USB-C 3.1 towards Ethernet

SKU: F4U090BTBLK
Expertrecensioner: 1 recensioner
Gränssnitt: USB-C  -  Hastighet: 5Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 4
BELKIN Lightning to Ethernet Adapter Pass Thru /White
BELKIN Lightning to Ethernet Adapter Pass Thru /White

SKU: B2B165bt
Gränssnitt: Lightning  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: Lightning, Koppar  -  Portar: 1
BLACK BOX
BLACK BOX Video Adapter Dongle - USB 3.1 to RJ-45
BLACK BOX Video Adapter Dongle - USB 3.1 to RJ-45

SKU: VA-USBC31-RJ45
Gränssnitt: USB  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1
BROADCOM
BROADCOM NetXtreme E-Series N41GBT - Nätverksadapter - PCIe 2.0 x4 - Gigabit Ethernet x 4
BROADCOM NetXtreme E-Series N41GBT - Nätverksadapter - PCIe 2.0 x4 - Gigabit Ethernet x 4

SKU: BCM95719N1905C
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 2,5Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 4  -  PCI V.: 3.0
BROADCOM NetXtreme E-Series N225P - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 låg profil - 10Gb Ethernet/ 25Gb Ethernet x 2
BROADCOM NetXtreme E-Series N225P - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 låg profil - 10Gb Ethernet/ 25Gb Ethernet x 2

SKU: BCM957414N4140C
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 25Gbps  -  Media: SFP28  -  Portar: 2  -  PCI V.: 3.0
BROADCOM NetXtreme E-Series M210TP - Nätverksadapter - OCP - 10Gb Ethernet x 2
BROADCOM NetXtreme E-Series M210TP - Nätverksadapter - OCP - 10Gb Ethernet x 2

SKU: BCM957416M4163C
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 2  -  PCI V.: 3.0
BROADCOM NetXtreme E-Series N210TP - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 - Gigabit Ethernet/ 10 Gb Ethernet x 2
BROADCOM NetXtreme E-Series N210TP - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 - Gigabit Ethernet/ 10 Gb Ethernet x 2

SKU: BCM957416N4160C
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 2  -  PCI V.: 3.0
C2G
C2G USB 2.0 To Fast Ethernet Adapter - Nätverksadapter - USB 2.0 - 10/100 Ethernet
C2G USB 2.0 To Fast Ethernet Adapter - Nätverksadapter - USB 2.0 - 10/100 Ethernet

SKU: 81672
Gränssnitt: USB  -  Hastighet: 100Mbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1
C2G USB 3.0 to Gigabit Ethernet Network Adapter - Nätverksadapter - USB 3.0 - Gigabit Ethernet x 1
C2G USB 3.0 to Gigabit Ethernet Network Adapter - Nätverksadapter - USB 3.0 - Gigabit Ethernet x 1

SKU: 81693
Gränssnitt: USB-A  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 1
CISCO
CISCO Rackfästen - för Nexus 93240YC-FX2
CISCO Rackfästen - för Nexus 93240YC-FX2

SKU: NXA-ACC-BAV2=
CISCO Catalyst 9200 Series Network Module - Expansionsmodul - Gigabit Ethernet x 4 - för P/N: C9200-48PL-A++,  C9200-48PL-E++,  C9200L-24P-4G-E-INTERPAPER,  C9200L-48P-4G-E-B&H
CISCO Catalyst 9200 Series Network Module - Expansionsmodul - Gigabit Ethernet x 4 - för P/N: C9200-48PL-A++, C9200-48PL-E++, C9200L-24P-4G-E-INTERPAPER, C9200L-48P-4G-E-B&H

SKU: C9200-NM-4G=
Gränssnitt: Inbäddad  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Koppar  -  Portar: 4
CISCO Adapter/ Intel Dual Port 10GbE X520
CISCO Adapter/ Intel Dual Port 10GbE X520

SKU: N2XX-AIPCI01=
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 10Gbps  -  Media: SFP+, Fiber  -  Portar: 2  -  PCI V.: 2.0
CISCO Intel Quad GbE adapter
CISCO Intel Quad GbE adapter

SKU: UCSC-PCIE-IRJ45=
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 1Gbps  -  Media: Ethernet, Koppar  -  Portar: 4
CISCO Intel X710-DA2 - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 låg profil - 10 Gigabit SFP+ x 2 - för UCS C460 M4 Rack Server, C460 M4 Rack Server for SAP HANA Scale-Up
CISCO Intel X710-DA2 - Nätverksadapter - PCIe 3.0 x8 låg profil - 10 Gigabit SFP+ x 2 - för UCS C460 M4 Rack Server, C460 M4 Rack Server for SAP HANA Scale-Up

SKU: UCSC-PCIE-ID10GF=
Gränssnitt: PCI Express  -  Hastighet: 40Gbps  -  Media: SFP+, Fiber  -  Portar: 2  -  PCI V.: 3.0
Visar 1-60 av 576 objekt 1 2 3 4 5 ... 10 Nästa
Logga in
  
 
Logga in
Ny kund? Tryck här!
Glömt lösenord?
Bygg din dator
Konfiguratorer

  

  

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kategorier       Tillverkare